Начало / Ново / Нова изложба "Влечуги" в Музейко

Ново:

Нова изложба "Влечуги" в Музейко

„Влечуги“ е първата изложба с живи експонати в Музейко!

От 21 март те очакват над 40 вида змии, гущери и други представители от света на люспестите животни. Тракийско херпетологично дружество гостува на Детския научен център и ще покаже интересни екземпляри, някои от които рядко показвани в България.
Изложбата ще може да се разгледа всеки ден от вторник до неделя до 18 юни. Специалисти от Тракийско херпетологично дружество ще разкажат на децата най-интересното за влечугите, ще разкрият какви са анатомичните особености и характерните външни белези на люспестите животни и ще съдействат на всички желаещи да се докоснат до тях.

ЗА СУПЕРСИЛИТЕ НА ВЛЕЧУГИТЕ

Сред отровните и неотровни екземпляра са: черна мамба, зелена гигантска анаконда, гърмяща змия, варан, скална игуана, габонска отровница, гърмяща змия, питон, боа, гекон токи, тайпан, смок и други. Децата ще се запознаят очи в очи с едни от най-интересните видове и ще научат всичко, което някога са искали да разберат за люспестите същества. Малки и големи ще могат да разкрият тайни от живота на представителите на рептилите и впечатляващи факти за всеки един от тях.

ИЗЛОЖБАТА „ОТКРИЙ АМЕРИКА - ИЗОБРЕТЕНИЯ“ ПОЕМА НА ПЪТЕШЕСТВИЕ

Изложба „Влечуги“ ще заеме мястото на експозицията „Открий Америка - изобретения“, която беше в Детския научен център от самото начало на неговото отваряне. „Открий Америка - изобретения“ поема на пътешествие из България, за да може децата, които нямат възможност да стигнат до София и разгледат Музейко, да се докоснат до интересния свят на науката.

Метростанция

Г. М. Димитров