Начало / Ново / LIDL Неделя в Музейко

Ново:

LIDL Неделя в Музейко

Втората неделя от всеки месец, деца и родители ще могат да посещават Музейко на символичната цена от 2 лева

„Lidl – за твоето дете“ – това е името на новата инициатива, с която Лидл България заявява дългосрочния си ангажимент към грижата за децата. Тя включва серия от активности в три основни и важни области – здравословното и балансирано хранене, спорта и активния начин на живот и образованието и развитието на талантите.

Още на 12 март 2017 г. родители и деца ще имат възможността да се запознаят отблизо с „Lidl – за твоето дете“, като станат част от първата Lidl Неделя в Музейко. С помощта на забавни работилници по здравословно хранене, спортни приключения, загадки и много други изненади, инициативата ще предизвика и забавлява малки и големи в най-увлекателния научен център.

Като първа стъпка именно в областта на образованието и знанията е началото на партньорството между Лидл България и детския научен център Музейко. Благодарение на него всяка втора неделя от месеца деца и родители ще могат да посещават центъра на символичната цена от 2 лева. Така с помощта на Lidl Неделя в Музейко необятният свят на науката става още по-достъпен за малки и големи. Това е и една от водещите цели на инициативата – да превръща знанието в приятно, лесно и достъпно приключение, да дава шанс на малките да научават нови неща и да бъде полезен на родителите в грижата за техните деца.

„Радваме се, че чрез партньорството си с Лидл България ще можем да посрещнем и да преведем през нашето приключение много повече любознателни деца и да ги запознаем с тайнството на науката. Вярваме, че сред тях ще бъдат следващите откриватели и че ние ще допринесем за запалване на първата искра на познанието в тях”, разказва Бистра Кирова, Директор на Музейко.

„Нашите деца са нашето утре. А нашето утре започва от нашата отговорност днес. Затова в Лидл България, а и аз лично като родител, вярваме, че именно ние, възрастните, сме хората, които чрез своя личен пример трябва да водим децата към пътя на знанието, към пълноценното и здравословно израстване. С тази наша инициатива искаме да кажем на децата, че могат да постигат необятни неща и че утрешният ден принадлежи на тях“, коментира Милена Драгийска, Главен изпълнителен директор на Лидл България.

Актуална информация следете на Facebook страницата ни.